Suhted

Emotsionaalne väärkohtlemine, vägivald ja nartsissism – tänapäeva inimühiskonna nähtamatu elevant 

Eeva-Liisa Vahtra, psühhoterapeut ja enesearengu õpetaja, 16. juuli 2021 17:05
VAIMNE VÄGIVALD: Emotsionaalse väärkohtlemise keskkonnas ja haigetes suhetes elamine on paljude inimeste jaoks igapäevane kogemus, mida on raske lõpuni teadvustada ning lõpetada.Foto: Vida Press

Ühiskonnana oleme me praeguseks jõudnud arusaamise ja hoiakuni, et füüsiline vägivald ning seksuaalne väärkohtlemine pole inimsuhetes normaalne, vaid on ebaterve. Seejuures tolereerivad kahjuks paljud inimesed suhetes vaimset ja emotsionaalset väärkohtlemist ning vägivalda, oskamata seda kuidagi parandada või ettetulevaid olukordi ja inimsuhteid muuta.

Juba kolm-neli aastat enne koroonakriisi ilmnes Eesti ühiskonnas võrdlemisi uus diskussioon ja teemapüstitus – lähisuhtevägivald. Selle vormidest, märkidest ja ohukohtadest hakati äkki palju rohkem rääkima. 2017. aastal, kui tulid avalikuks Harvey Weinsteini seksuaalkuriteod ja väärkohtlemine, hakkas veerema justkui globaalne lumepall.

Samal teemal

05.06.2021
VALUS PIHTIMUS: olin alles kolmene, kui vanaisa mind kuritarvitas. Ta silmad olid võõrad ja ta irvitas seda tehes
04.06.2021
TÄISMAHUS! HETK, MIS RÖÖVIS HINGE! Kasuisa poolt lapsena vägistatu: sellise õuduse aegumispiiri tuleks oluliselt tõsta!
03.06.2021
Psühhoterapeut Kait Sinisalu: paljud paarisuhtes elavad naised on veendunud, et seks ongi abielukohus, sest mees peab ju saama!
01.06.2021
EDASILÜKKAMINE EI ÕNNESTUNUD! Kasulapsi väärkohelnud Malle Kobinat ootab vangla: „Minuga käitutakse kui loomaga…“