Suhted

Uuritakse seoseid koroonaviiruse ja erektsioonihäirete vahel 

ohtuleht.ee, 15. juuli 2021 16:59
Foto: Vida Press

Arstid ja terviseeksperdid uurivad, kas Covid-19 võib tekitada kestvaid erektsioonihäireid, vahendab Los Angeles Times. K

Kuigi koroonaviirust põdenud mehed on arstile kurtnud, et peenis ei taha enam enne sängisambat püsti seista, leiavad eksperdid, et põhjapanevaid järeldusi nii väheste andmetega veel teha ei saa. USA-s Clevelandis asuva kliiniku uroloog, doktor Ryan Berglund sõnas, et andmeid on vaja koguda samasse vanusegruppi kuuluvatelt meestelt, kellel on ka sarnased tervisenäitajad.  

Rooma Tor Vergata ülikooli endokrinoloogia ja meditsiinilise seksuoloogia professor Emmanuele Jannini märkis aga, et poleks üllatav, kui Covid-19 meeste seksuaaltervist kahjustaks. „Erektsiooniprobleemid võivad tekkida neil, kes põevad Covidit raskelt ja pikalt,“ märkis Jannini. Professor lisas, et peenisehädade põhjust võib otsida Covidist tingitud kopsupõletikust, mille põdemise käigus tekib ka veresoontes põletik. Veresoonte põletik kahjustab ka kogu ülejäänud kardiovaskulaarsüsteemi ja kuna erektsioon tekib vere liikumisel peenisesse, ongi võimalik, et mast ei pruugi vinna minna.

Samal teemal

07.07.2021
HAIGUS MÕJUB KARMILT: koroonaviirus võib kahjustada peenist ja teha impotendiks!
12.06.2021
SEKS KULDSES EAS? Naudi mõnuga, aga arvesta nende 13 olulise seigaga!
26.05.2021
TROMBID, VEENILAIENDID, KRAMBID: vereringehäired võivad olla ebamugavad, aga ka eluohtlikud
21.05.2021
VÄSIMUS JA VILETS SEKSIISU? Need märgid näitavad, et mehel pole piisavalt testosterooni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee