Suhted

Kuus märki, et petad oma kallimat emotsionaalselt 

Toimetas Katariina Loog, 12. juuli 2021 13:32

Kust jookseb sõpruse ja armastuse piir?

Foto: Priscilla Du Preez/Unslplash

Tunned, et sinu elus on inimene, kellega on sõprusest saanud midagi enamat, ning su praegune elukaaslane ei köida sind enam nii nagu varem, kuid petmiseni pole asi veel jõudnud… või ikkagi on? VeryWellMind toob välja mõningad näited, mis viitavad just emotsionaalsele petmisele.

Sage kontakt

Sa suhtled temaga sageli imelikel kellaaegadel, näiteks öösel, kui kaasa magab, või hommikul esimese asjana, kui ärkad. Kogu sinu aeg lähebki oma uue sõbra peale, saates temaga sõnumeid, kirjutades pikki meile või pidevalt helistades. Samuti on tema see, kes kuuleb mõnest uudisest esimesena. Oma kaasale ei pruugi sa enam uudiseid üldse nii suure innuga jagada. 

Pidevad mõtted

See inimene võtab sinu mõtted lihtsalt üle. Samuti võib juhtuda, et sul on raske keskenduda millelegi muule kui temale. Ta on sinu mõtetes, kui hommikul ärkad ja õhtul magama lähed. Kui riietud, mõtled ta peale, et panna selga täpselt need riided, mis talle meeldiks, lootes, et ta märkab sinu välimust.

Tunne, et sind mõistetakse

Sul tekib üle pika aja tunne, et keegi päriselt mõistab sind – isegi paremini kui su elukaaslane. Võid tunda, et uuel sõbral on sinuga ka palju ühist ning paljud tulevikuplaanid kattuvad sinu omadega. Kui niisugune tunne peale tuleb, võib tekkida ka trots enda kaasa vastu, kuna „tema ei mõista“ sind enam.

Ebasobiv jagamine

Te arutate väga isiklikel teemadel, näiteks praeguses suhtes olevatest probleemidest. Jagad temaga peaaegu kõiki enda probleeme ja muresid. Seda tehes suureneb ka rahulolematus oma kallima suhtes.

Ebaõiglased võrdlused

Võrdled oma kallimat sageli temaga ning võid ta peale ka vihastada, sest ta ei tee asju nii nagu su sõbrake. Hakkad teda idealiseerima, samal ajal kui partner muutub sinu jaoks üha rohkem ja rohkem ebameeldivamaks. Niisugune võrdlus võib tekitada uue sõbra ja elukaaslase vahel ka hea ja halva partneri dünaamika.

Salatsemine

Hakkad valetama või saladusi hoidma. Sa ei räägi oma kallimale enam temaga kohtumisest, telefonikõnedest ja sõnumitest ning suisa varjad neid. Näiteks võid hakata oma telefonist sõnumeid kustutama või eitama, et te suhtlesite, kui partner seda sinult küsib. Sa tunneksid ennast halvasti, kui ta neid sõnumeid näeks või telefonikõnesid pealt kuuleks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee