Lugejakiri

Lugejakiri | Mures sugulased: värske ema ei lasknud beebit vaktsineerida (31)

Ohtuleht.ee, 13. juuli 2021 11:16

Beebi.

Foto: Tiina Kõrtsini

Sugulased muretsevad beebi pärast, kelle vanemad ei saa omavahel kokkuleppele. Isa tahab last vaktsineerida, aga ema mitte.

„Venna peres kasvab nüüd juba kahekuune beebi, keda me perega sel nädalavahetusel kohtasime. Kõik oli tore ja kena, aga värske emmega rääkides selgus tõsiasi, et beebile ei lastud haiglas vaktsiine teha. Meie pere usub teadusesse ja tean, et ka mu vend oleks soovinud oma tütre lasta vaktsineerida. Tema naine seda vajalikuks ei pidanud,” kirjutab Maarika.

Samal teemal

„Praegu elavad kõik vaikselt hirmus, et varsti tuleb koroonaviiruse järgmine laine, aga tema ei lase last ka palju kauem kasutuses olnud vaktsiiniga kaitsta. Mu ema oli seda kuuldes nii hämmingus, et võttis ka õhtu jooksul korduvalt selle teema üles ja väljendas muret. Aga vennanaine on veendunud, et vaktsiin beebile on ohtlik. Ja haigusi annab ilma selleta ka vältida. Ta lihtsalt hoiduvat võõrastest inimestest. Eriti imestama paneb see, et samas tahavad nad talvel minna välismaareisile. Kuidas ta seal mõtleb imikut võõrastest eemale hoida? Võtab eralennuki või... Väga lühinägelik suhtumine oma lapse tervisesse. Vennalt uurisin seltskonnast eemal, et kas talle sobib, et laps vaktsineerimata jääb. Avaldas lootust, et äkki ikka tulevikus on naine nõus laskma süstima. Saan ju aru, et ta ei taha ka enda armastatuga tülli minna, aga vastutus lapse ees peaks olema olulisem,” leiab Maarika.

Naise sõnul soovitas ta vennanaisel rääkida vaktsineerimisest perearstiga, aga erilist huvi ta ei märganud. „Ta suhtub asjasse naiivselt. Aega on, kiiret pole, ohtu pole, haigusi pole – midagi pole. Ma ei tea, kas ta ise on lapsena vaktsineeritud. Ja millest hirmud, seda ta ei oska selgitada. Kui meenutada kunagist olukorda, mil enne vaktsiine imikud surid ja haigestusid, siis väidab ta, et ega me keegi ikka täpselt ei tea, mis kunagi oli või ei olnud. Ja teda lohutab see, et praegu on arstiabi ju niivõrd hea. Aga miks peab laps üldse haigestuma? Eriti veel juhul, mil nad ise armastavad reisimist – seda ka lapsega. Võtab sõnatuks ja paneb muretsema tervet meie peret.”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee