Inimesed

„Osooni“ saatejuht Sander Loite karude pulmamängust: olin seda varem ainult suurtest ja võimsatest Briti või Ameerika loodusfilmidest näinud (1)

Helle Rudi, 1. mai 2021 06:00
KOHTUMINE NINASARVIKUGA: Põhja laimokk-ninasarvikuid on alles ainult kaks isendit. Käib suur riikideülene teadusprojekt, et kunstliku viljastamise teel neid paljundada. «Looduse haprus poeb kuidagi teisiti naha alla, kui näed kõige viimast isendit. See läheb väga korda,» lausub Sander.Foto: Keiti Väliste
«Telehooaeg lõpeb «Osooni» jaoks kõige magusamal ajal, kui loodus käib just täistuuridel,» nendib saatejuht-toimetaja Sander Loite. Sügisel möödub tal kümme aastat esimesest võttepäevast.

Enamasti ootab telerahvas suve suure elevusega ja ootusärevust kirjeldab ehk kõige paremini laulurida: «Lapsed, kes kui vangis eland, pole ammu murul käind.» Ent loodussaate «Osooni» meeskond ujub justkui vastuvoolu. Mida kõrgemalt päike käib, seda rohkem neil tegemist jagub. Paraku tuleb hooajale joon alla tõmmata siis, kui tööpõld näib kõige kirjum. «Katki ei ole midagi,» nendib Sander. Midagi kaduma ei lähe, sest hiliskevadise või suvise loo võib vabalt ka hiljem eetrisse paisata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee