Lugejakiri

Lugejakiri | Ämm veab lasteaiast kottidega toitu koju (14)

Ohtuleht.ee, 23. aprill 2021 11:16
ToitFoto: Tiina Kõrtsini
Lasteaias töötav ämm toob koju koju niivõrd palju toitu, et sellest jagub ta enda perele, aga ka ta kahele pojale ja nende peredele.

„Peaaegu igal tööpäeval tuleb ta ise meile ja toob kotiga toitu. Olgu selleks siis lasteaias olnud supp, puder või mõni praad. Kui ise ei jõua, siis kamandab vahel ka mu mehe enda juurde. Me ei ela kaugel, mistõttu jääb meie kodu tema teekonnale töölt koju. Ja seda toitu pole sugugi vähe,” kirjutab Anita.

„Ma saan aru, et sööki jääb ikka alles. Olen ka nõus, et seda ei peaks raiskama, aga kas seda jääb tõesti niivõrd palju üle, et saab endale ja veel oma kahele pojale koju tassida...” muretseb naine.

Ega ta tahagi oma ämma süüdistada, sest teab, et koju veavad kõik teisedki abid, koristajad ja õpetajad.

„Mu sõbranna on teises linnas õpetaja ja ka neil jäävat toitu lasteaias üle. Tema sõnul siiski palju väiksem kogus,” on naine asja natuke uurinud.

„Mind paneb imestama, et miks siis toitu nii palju peab tegema, et seda suurtes kogustes vedelema jääb. Võiks ju vähem teha. Ma ise seda sööki ei tarbi ka. Mees sööb töölt tulles küll ära, sest enamasti pole ma jõudnud ise veel õhtusööki teha. Mõnikord ka lapsed ampsavad midagi. Aga kuidagi vale tundub see. Kokk peaks ju palju vähem toiduaineid tellima ja kulutama, aga ka ämma arvates on kõik okei. Tema arust pole meie asi oma nina sinna toppida. Enam pole ju mingi nõukogude aeg, et endiselt kõikjalt tasuta peaks saama. Minu jaoks on õhus juba küsimus, kas pole see mitte varastamine? Saaks ta sealt endale ja mehele, siis see tundub veel mõistlik. Aga praegune olukord... Ma lihtsalt ei mõista taolist majandamist ja tegutsemist,” arvab Anita, et on tahtmatult kaasatud varastamisse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee