Ilu ja mood

ELAGU TAASKASUTUS! Karin Raski kevadkollektsioon annab vanadele kangastele uue hingamise 

Toimetas Terttu Jazepov, 15. aprill 2021 08:47
Karin Raski kevadsuvine kollektsioonFoto: Krõõt Tarkmeel
Möödunud sügisel tuli moelooja ja näitleja Karin Rask esmakordselt välja omanimelise naisterõivaste brändiga, mis kasvas välja eelkäijast Kalamaja Printsess. Nüüdseks on Karin Raskil valminud kevadsuvine kollektsioon, mis annab uue hingamise sitsikangale.
Foto: Krõõt Tarkmeel

Samal teemal

Eeltöö kollektsiooniga algas eelmise aasta sügisel, samaaegselt Karin Raski brändi sünniga. Disainer kutsus inimesi üles temaga ühendust võtma, kui neil on kodus vanu ja seisma jäänud kangaid, mis pärinevad näiteks emadelt või vanaemadelt aastakümnetetagusest ajast. Nii sai kokku kogutud materjal, millele anda teine elu. „Lahkete inimeste hulk oli ootamatult suur. Hetkel on mul stuudios omamoodi kangauputus,“ muigab Rask. „Siiski on suurem osa juba kasutatud ja saanud teenitud koha praeguses kollektsioonis.“

Kuna annetatud kangaste hulgas leidus palju sitsi, andis see kevadsuvise rõivakollektsiooni jaoks keskse teema. Samas tekkis disaineril küsimus, kas lisaks nõukogude ajast tuttavale kitlile on sellest materjalist võimalik luua midagi uudset ja kaasaegset. „Kui mõelda sitskleidile, siis üldjuhul tulevad silme ette nõukogudehõngulised kitlid või põlled. Minu väljakutseks sai omavahel toimima panna vanaaegse päritoluga kangas, värsked mõtted ning tänapäevased võtted ja lõiked,“ selgitab moelooja. 

Kollektsiooni loomise käigus katsetati mitmeid erinevaid lõikeid, mille lõpptulemiks oli kolm mudelit: prantslannalik hõlmikkleit, 60ndatele vihjav rullkraega A-lõikeline siluett ja minimalistlik kimono (vöö on loodud koostöös aksessuaaridisainer Kadri Kruusiga).

Neid mudeleid täiendavad voogavad kleidid, kõrge pihaga püksid ning väikesed jakid. Kollektsiooni värvivalik on rikkalik, kuhu mahuvad nii kirjud mustrid ja erksad värvid kui ka klassikaline must ja looduslähedased helged toonid. Enamik toodetest on ainueksemplarid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee