Foto: Terttu Jazepov
Terttu Jazepov 24. aprill 2021 12:00
Kui Elleni parim sõbranna Sasha ühel päeval pärast tööd koju ei ilmu, aimab naise süda halvimat. Olukorda ei tee paremaks ka fakt, et äsja sai vanglast välja mees, kelle nad aastate eest kohtupingis valetades trellide taha saatsid.

Laura Marshalli teos „Kolm väikest valet“ (Rahva Raamat, 2020) näitab, et kiivalt hoitud saladused võivad ka aastaid hiljem pinnale ujuda. Murest murtud Ellen teeb kõik, et Sasha leida, kuid ta ei oska arvatagi, et ei tea siiani oma parimast sõbrannast kogu tõde ning iga uus infokild lööb mõra täiuslikuna näinud fassaadi.

Elleni esimeseks kahtlusaluseks on Daniel, kes pidi nende tõttu aastaid vanglas veetma ja nii talle kui ka Sashale ähvarduskirju saatnud. Elleni sõbranna Karina väitis aastaid tagasi ühel uusaastapeol, et Daniel vägistas ta. Kohtus pidid tunnistama ka Sasha ja Ellen ise, kes mõlemad väitsid, et teadsid juba varem nende salajasest suhtest. Kui Daniel aga ühel päeval Elleni korterisse ilmub, hakkab naisele üha rohkem tunduma, et kõik ei olnud toona siiski päris nii, nagu ta arvas. Kui Daniel Sashat ei röövinud, siis kus ta on ja miks ta kellelegi endast teada ei anna? Tõde on ootamatum, kui oleks võinud arvata.

Kuigi raamat ei hoia lugejat põnevusest tõenäoliselt poole ööni üleval, on see siiski piisavalt huvitav, et see iga päev kätte haarata, mitte nädalateks öökapile tolmu koguma jätta. See on teos, mis sobib ideaalselt mõnda pikemat sõitu või igavamat päeva sisustama.