Inimesed

ITA EVER 90 | Hardi Volmer: elutervest huumorist meie juubilaril juba puudu ei tule 

Helina Piip, 31. märts 2021 08:30
Hardi VolmerFoto: Aldo Luud
1. aprillil tähistab Eesti teatri grand old lady Ita Ever oma 90. sünnipäeva! Naisteleht kogus juubilari õnnitlemiseks kokku ta kolleegidelt sületäie lõbusaid, vürtsikaid ja liigutavaid lugusid.

Hardi Volmer meenutab seika mängifilmi «Elavad pildid» võtetelt, kui olid parasjagu filmimas lõpustseeni. «Ita pidi seal teesklema kinnisvarahaidele äsja surnud korteriomanikku. Oli pika võttepäeva lõpp. Üritasin omal hädisel, aga ülevoolaval moel näitlejal «kätt hoida»: et kiirabiarsti teksti ajal oleks vaja hinge kinni pidada ja kui ei suuda, võib ta iga hetk kasvõi istuli karata, küll me selle vastasplaanidega ära hämame, kui duubleid ei jaksa teha. Aga diiva manitses mind vähem tühja plära ajama ja mõtlema pigem teise vanameistri soorituse peale. Nimelt pidi Arne Üksküla samas stseenis minestunult põrandale varisema. Jutu lõpetuseks teatas Ita, et ei saagi olla midagi lihtsamat, kui diivanil lösutades surnud vanaema mängida. Elutervest huumorist meie juubilaril juba puudu ei tule.»

Samal teemal

31.03.2021
ITA EVER 90 | Egon Nuter: Ita käitumine enne etendust oli muljet avaldav
31.03.2021
ITA EVER 90 | Kersti Heinloo: Ita on üks neid teatrijumala tööriistu, kes on ohverdanud oma keha ja hinge, et publikut puudutada
31.03.2021
ITA EVER 90 | Laine Mägi: olin juba enne draamateatrisse tulekut kuulnud, et Ita Ever armastab laval krutskeid teha
31.03.2021
ITA EVER 90 | Hilje Murel: tema öeldud märksõnad on andnud toe ja uue hoo edasi liikumiseks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee