Ilu ja mood

Tänavuse kevadmoe märksõnadeks on mugavus ja isikupära (1)

Britta Ratas / ajakiri Hooaeg, 23. märts 2021 12:00
Foto: Vida Press
Käes on moehooaeg, mis toob lisaks pikalt igatsetud päikeselistele päevadele ka rohkelt uusi värve ja põnevaid lõikeid. Mis ehk veel olulisem, et koos nendega saabub ka küllaga optimismi ja vabadus kanda asju, mis on mugavad, ent isikupärased.

Pikad pikkused

Vesivärvipalett

Kevadine värvikaart toob moemaasti­kule mahedad ja justkui pintsliga võõbatud vesivärvid. Nendes on para­jas koguses rahu, et sobituda kogu üle­jäänud garderoobiga, aga ka piisavalt iseloomu, et mõjuda uuele hooajale kohaselt värskena. Kirsiks tordil on pi­kaajalisus ja hooajatu kantavus, mis pikendab rõivaste eluiga.

Mänglev mood

Ehkki moodi juhib tea­tud kogus minimalismi, siis rõivaste ja toodete omanäolisus ja erilisus tuleb põnevatest kangas­test, materjalidest ja vormidest. Voogavad volangid, romantiline pitsmotiiv, laiad lõiked ning läbipaistvad kangad toovad küllaga värskust. Lisaks mitmesugused detailid rõivastel, nagu suurendatud taskud, pandlad, robustsed kin­nitused ja vööd. Erilist tähelepanu pälvivad õlad ja varrukad, mis on suu­remad, kohevamad või nurgelisemad.

Komplektide lummuses

Ei saa juba mitmendat moehooaega üle ilma kokkusobitatud komplektideta. Olgu siis tegu viisakamate kostüümidega, mis pigem avarad ja laiemad, koduste kootud versioonidega või puuvillaste dressikomplektidega, mis paneb disainereid neid muudkui kollektsioonidesse lisama. Eks nende võlu peitub selles, kui lihtne neid kanda on. Valid välja kaks või isegi kolm heast kvaliteetsest materjalist toodet, paned selga ja nende toon toonis kooslus mõjubki ekstra efektselt.

Uues kuues

Klassikalisi trentšmant­leid võib moemaailmas pidada kevadekuuluta­jaks. Jah, need tulevad kollektsioonidesse igal hooajal, aga sel korral on need kõike muud kui tavalised. Otsi just jul­gemaid ja põneva­maid lõiked, mis on näiteks ekstra pikad või laiad. Detailidest väärivad tähelepanu võimsad käised, kihilised kraed, suu­rendatud taskud või miks mitte erilised nööbiread. Üks korra­lik trentšmantel sinu garderoobis on kahtle­mata investeering, mis jääb sinna igaveseks.

__________

Artikkel on ilmunud Kaubamaja ajakirja Hooaeg värskes kevadises numbris.

Samal teemal

22.03.2021
Näppa kallima riietamiseks ideid moelavadelt! Kevadine meestemood toob pilti tuttavad mustrid uues ja säravas kuues