Eneseareng

NAISTELEHE PSÜHHOLOOGIATEEMALINE PODCAST IGAL TEISIPÄEVAL

„MÕTTEKOHT“ | Kuidas turgutada kodukontoris töötamisest ja nutivahendite võidukäigust räsitud keha? 

Silja Paavle, 2. märts 2021 15:45
Foto: Pexels
Vähene liikumine ja sundasendid on saanud kodukontoris töötamise ajal ning ka nutivahendite järjest laiema leviku tõttu liigagi igapäevaseks ning pannud inimeste tervisele paraja põntsu. Kuidas see kõik täpsemalt on meid mõjutanud, keda enim sundasenditest põhjustatud hädad kimbutavad ning kuidas end aidata, räägime tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht füsioteraapiakeskuse Reakt füsioterapeudi Rainar Vahtrikuga.

Füsioterapeut rõhutab, et enda keha eest hoolitsemine on kõige olulisem.  „Keha on inimese töövahend. Kui keha hakkab  alt vedama, võib see üsna kiirelt kogu meie tegevust tugevalt pärssida ning mõjutada ka meeleolu,“ nendib Vahtrik. Tema sõnul on ka nutiseadmete võidukäiguga kaasnevatest sundasenditest enim mõjutatud need, kelle elustiil ei ole väga liikuv ning kes on oma keha hooletusse jätnud.

Seejuures soovitab ta oma mureküsimustele vastuseid otsida füsioterapeudiga arutledes. Ka näiteks siis, kui valutab vaid pea. „Spetsialist aitab lähtuvalt inimese elustiilist ja harrastustest üles leida võimalused, kuidas mida teha ja tegevuse käigus ka paraneda,“ sõnab ta.

Millises vanuses millised hädad võivad kimbutada, kuidas neist jagu saada ja neist hoiduda ning oma kodukontoripäevadesse rohkem liikumist tuua, kuula ise lähemalt värskest taskuhäälingu saatest.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Füsioteraapiakeskuse Reakt meeskond: füsioterapeut Rainar Vahtrik (vasakul) ja Hillar Reissaar.Foto: Erakogu

Samal teemal

16.03.2021
Apteeker: kodukontoris töötamisega kaasnevat lihasvalu tasub ennetada
10.03.2021
FOTOD | Vaata, milliste harjutustega saad leevendada kaelavalu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee