Pere ja lapsed

NAISTELEHE PSÜHHOLOOGIATEEMALINE PODCAST IGAL TEISIPÄEVAL

„MÕTTEKOHT“ | Kas koroonaga seotud hirmud on põhjendatud ja kuidas neid talitseda? 

Silja Paavle, 19. jaanuar 2021 14:52
Foto: Pexels
Koroonapandeemia käigus on inimestel tekkinud palju hirme ja umbusku ning pidev stressiperiood närib vaikselt inimeste vaimset tervist. Kuid – kas kõik need hirmud on põhjendatud? Ja kuidas neid talitseda? Neile küsimustele otsime tänases Naistelehe podcast'is „Mõttekoht“ vastust psühholoog Andero Uusbergiga.

„Ilma hirmudeta on elus väga raske hakkama saada. Hirm on kujunenud evolutsiooni käigus, hirmu ülesanne on juhtida meid eemale ohtlikest olukordadest ja aidata elus püsida,“ nendib Andero Uusberg. Aga samas võib tema sõnultõesti  juhtuda, et hirme saab liiga palju. Selles olukorras tuleb targalt kasutada mõistust, millele on antud võime hirme maandada.

Kuidas seda teha? Kuidas üldse end sellest teadmata lõpuga stressiperioodist läbi juhtida? Ja kas paljud hirmud on üldse põhjendatud? Andero Uusberg annab neile küsimustele selles taskuhäälingu saates vastused. Ning räägib ka hiljutise uuringu tulemustest, kas meil on põhjust Eesti inimeste käitumise üle koroonaga seonduvalt muret tunda.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Psühholoog Andero UusbergFoto: Madis Sildvee (erakogu)

Samal teemal

03.02.2021
KOROONARASSISM KÄIB TÄISTUURIDEL! „Mida see katkuhaige siit otsib?“ Viiruse läbipõdenuid saadavad solvavad sosinad ja kõõrdi pilgud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee