Pere ja lapsed

Nördinud vanemad: õpetajad ei tule distantsõpetamisega toime ja jätavad lastele liiga palju kodutöid 

Terttu Jazepov, 14. jaanuar 2021 18:00
Pilt on illustratiivneFoto: Pexels

Paljude vanemate jaoks on praegu tõeliseks stressiallikaks distantsõpe, millega kaasneb palju lisatööd ka neile. Tihti kulub kooliülesannetega tegelemiseks tunde ja suurema osa tööst teevad ära ikkagi vanemad.

„Ma saan aru, et kool ja kodu peaksid koos töötama, kuid vahel läheb asi naeruväärseks. Mulle iseenesest väga meeldib mõtteviis „teeme peedist pesumasinale trumli“, kuid vahel unustatakse ära, et see võib segada päriselu,“ räägib Mari.

Naine ütleb, et koolis, kus tema laps käib, on käsitöötunnid veidi üle võlli ja õpetajad unustavad, et mitte kõik lapsevanemad pole koroonakriisis tööd kaotanud – mõnel on seda hoopis juurde tulnud. „Mul pole tõesti aega töö kõrvalt koos kolmandas klassis käiva lapsega põhjalikku raamatukest kokku panna, kirjutada, luuletada, puslesid luua, illustreerida, kujundada, küljendada, välja trükkida ja siis teha nägu, et see kõik on lapse enda töö. No ei ole ju! Õnneks on meil väga hea vanaema, kes last aitas, kuigi ka neil oli pidevalt juhe koos. Raamatuke siiski valmis sai, ja hea, et selline projekt oli.“

Samal teemal

10.02.2021
Soovitus kohustusest etem: suurem osa õpilasi kannab koolimajas maski ilma sunnita

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee