Pere ja lapsed

Ott Aardam: kui kuskil ikka kala lupsu lööb, siis ma ütlen, et nüüd igaüks püüab ja vaatab ise, kuidas hakkama saab (1)

Aigi Viira, 19. november 2020 18:21
Ott mäletab oma lapsepõlvest, et tema esimesed teatrikogemused olid justkui võlumaailma sattumine. Lavastusega „Jääpüük“ tahab ta võlumaailma avada ka tänastele lastele.Foto: Kristjan Lepp
„Mäletan lapsepõlvest tohutut kihku minna jää peale kalale,“ muheleb lavastaja Ott Aardam, Saaremaal sündinud-kasvanud teatrimees. „Kui me siis isaga sinna ükskord läksime, oli päike tohutult erk, silmad hakkasid valutama, üks hetk hakkas külm ja kala ei saanudki. Kujutlus ja reaalsus andsid mulle seal jääl korraliku õppetunni.“ Enne kui Ott järgmisele jääpüügile söandas minna, kulus õige palju aastaid.  Omajagu läks aega ka selleks, et lavalugu „Jääpüük“ esmalt tekstina ja seejärel teatrilavastusena kõla sisse võtaks.  

Maismaarahvale kõlab juba sõna „jääpüük“ kui luuletus, mis tekitab romantilisi kujutluspilte. Peagi juhtub sama ka rannainimestega, sest pakaselised talved on minevikku vajumas. „Kui vaadata eelmistki talve, siis on jääpüük aina haruldasem – ja kui niimoodi edasi läheb, siis on see meil üsna väljasurev püügimoodus,“ arutleb Ott. 

Samal teemal

01.06.2020
MÄLUMÄNG | Palju õnne, Ott Aardam!
02.08.2019
Ott Aardami poeg läks kooli: pole ammu kogenud seda 1. septembri ärevust!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee