Inimesed

Marian Võsumetsa karm õppetund: enda piitsutamine ei tähenda tervislikku elu 

Helle Rudi, 12. november 2020 08:00
DOKUMENTAAL DIEEDIKULTUURIST: «Keha võitlus» jälgib viie inimese keerulist teekonda toitumise ja treeningute kontrollimisel. Kõik tegelased elavad-tegutsevad Londonis. «Ma poleks tahtnud seda filmi Eestis teha – see oli üks osa põnevusest.»
Kanal 2 «Reporterist» tuttav Marian Võsumets seadis paar aastat oma elus esikohale vaid trenni ja toitumise. Tema esimene dokumentaalfilm «Keha võitlus» paljastab dieeditööstuse rahaveskid ja esilinastub PÖFFil.

Marian on kaks korda elus kombanud n-ö tervisliku elustiili piire. Esimene juhtus gümnaasiumis, kui ta leidis ajakirjast Cosmopolitan 1500 kcl toitumiskava. Peale selle hakkas ta tihemini jooksmas käima, kui selleks tegelikult aega oli. Seda, et kinnisideed on kerged tekkima, tõestab ka teine näide. Mõni aasta tagasi vaimustus Marian fitnessist, sest glamuursest spordialast oli toona raske mööda vaadata – seda tuli sotsiaalmeedias uksest ja aknast. Libedale teele tõmbas Mariani personaaltreener, kelle eelmised kliendid olid peamiselt lihaselised sportlased. «Ta mainis, et mul on spordiala jaoks väga head eeldused ehk õiged proportsioonid – laiad õlad ja kitsad puusad. Ei teagi, kas see on kompliment,» naerab ta nüüd.