Inimesed

AUS PIHTIMUS | Ootamatu infarkti läbi elanud tantsuansambli Sõleke juht Ene: „Arst ütles, et nüüd on võimalus veel elada.” 

Liisi Seil, 21. november 2020 11:31
2015. aastal kinkisid vilistlased Ene Jakobsonile 70 aasta juubeli puhul nimelise pingi ja istutasid punase tamme, mida saab näha Kullo kõrval Löwenruh' pargi keskmes. „See kingitus oli ootamatu, aga väga rõõmustav!“ kinnitab tantsuansambli looja.Foto: Stanislav Moshkov

Tantsuansambli Sõleke juht Ene Jakobson (75) on oma elu pühendanud tantsule ja õpetamisele. Kui kevadel kogu tema töö koroonapiirangute tõttu seiskus, tõi see kaasa ootamatu infarkti. Aga ta võitles ennast sellest välja!

Suvel 75aastaseks saanud tantsujuht näeb oma vanusest aastaid noorem välja. Ometi on ta hiljuti pidanud oma elu eest suurt võitlust.

Ene on tantsu sees olnud alates kolmandast eluaastast, kui ema viis ta esimesse rahvatantsutundi. Tallinna 21. keskkoolis õppimise kõrvalt tegi Ene edukalt Kalevi spordikoolis iluvõimlemist, kuid jätkas ka eri tantsuringides. Vanemana juhendas Ene juba ise koolikaaslaste tantsurühmi. Pärast lõpetamist harrastas ta võistlustantsu koos noormehega, kellest sai hiljem tema abikaasa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee