Inimesed

Uudishimu paneb Peeter Volkonski tegutsema: „Vanematel oli minuga päris tüütu tänaval jalutada.“ 

Silja Paavle, 29. oktoober 2020 06:32
NELJAS MENUK: Tänu koroonakevadele sündinud luulekogu on Peetril neljas lasteraamat. Pildid on vahvasse raamatusse teinud noor kunstnik Mari Paberit.Foto: Teet Malsroos

«Kui küsite, kuidas mul koroonakevad möödus, saan kindlalt öelda: targalt. Tegin sel ajal «Onu Volgi tarkuseraamatu»,» pugistab Peeter Volkonski naerda. Ülejäänud aja on ta sõitnud ringi mööda Eestimaad.

Õigupoolest peituvad hiljaaegu ilmunud lasteluulekogu juured hoopis teatrilaval. Peeter (66) teeb kaasa Vanemuise teatri etenduses «Elamise reeglid» ja seal on tal täita sõnadeta roll. Mees istub kogu etenduse ratastoolis ja vaatab ühte punkti.

«Et aeg raisku ei läheks, lasen samal ajal luulevaimul enda peale laskuda,» sõnab mees, et suurem osa tema sünnipäeval esitletud luulekogust sündiski sel moel. Kui koroonakevad peale tuli, luuletas Peeter mõne juurde ja 2004. aastal ilmunud ning samuti lasteluuletusi sisaldanud menukas «Onu Volgi värsiaabits» sai endale kaaslase. «Onu Volgi tarkuseraamat» on tema neljas lasteraamat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee