Inimesed

NAISTELEHE KAANELUGU | Jaak Johanson peab rasket võitlust leukeemiaga: „Igal hommikul ärgates on hea meel, et elus olen.“ 

Helina Piip, 27. oktoober 2020 17:08
Jaak JohansonFoto: Robin Roots

Mullu detsembris leukeemia diagnoosi saanud Jaak Johanson arvab, et lähedastele on see aasta ilmselt raskemgi olnud. Et peale ravi oleks elus muudki, annavad nad koos Krista Citra Joonasega hingedeajal mõne kontserdi. Suvel Jaak ja Citra abiellusid – «koroona varjus, väiksemas seltskonnas».

Kui kehv enesetunne Jaagu (60) mullu detsembris perearsti juurde ajas, kahtlustas mees ise, et on sattunud puukborrelioosi haardesse. Doktor Iris Koort luges aga vereproovidest välja hoopis midagi muud. «Nagu haldja õnn, et ta selle ära tabas ja mind kohe PERHi hematoloogiaosakonda saatis. Võeti luuüdi proov ja praktiliselt järgmisel päeval pandi mind tugeva keemia peale. Kõik käis väga kiiresti!»Oma Facebooki lehele postitas Jaak tookord sõnumi: «Sel Hingedeajal kutsus mind tantsule vastupandamatu Äggge Leukeemia.» Nüüd, aasta hiljem kommenteerib ta: «Inimestel ei ole üldiselt kombeks rääkida, mis neil viga. Aga mõtlen, et nii on kõigile kergem, kui teatakse. Mulle üldse meeldiks, kui me üksteisest rohkem teaksime.»

Keemilise puhastuse aastaJaagu sõnul on kõrvalseisjatel kindlasti raskem olnud – nemad ei saa ju midagi teha. «Ise olen asja sees – kui on valus, siis on valus. Tunnen heameelt sellest, et mul ei tekkinud enesehaletsust.»Vahetult enne 60. sünnipäeva haiglasse sattunud muusik meenutab: «Kuna ma pole elu eriti põletanud, vähemalt mitte selle nurga alt, mis neere ja maksa rikuks, sai teha tugevat keemiat. Kui see mõjuma hakkas, tuli minna üksikisolaatorisse, sest immuunsus kadus ära, veri ei hüübinud, nõrgad kohad ütlesid üles. Lihased kuhtusid. Kõik karvad tulid maha, habe ja ... Nalja sai ikka palju,» lisab ta ehtjaagulikult.

Samal teemal

29.09.2020
Avesta praktilised õpetused igaks päevaks
14.09.2020
Aastaid tütre anoreksiaga võidelnud ema: „Küll tuleme sellest välja!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee