Äratuskell.Foto: Mari Luud
Ohtuleht.ee 26. oktoober 2020 11:35
Ööl vastu pühapäeva tuli kellaosutid nihutada ühe tunni võrra tagasi. Kuigi talveajale läksid üle kõik Euroopa Liidu liikmesriigid, siis leidub palju neid, kes meelsasti poleks üldse aega muuta soovinud. 

Õhtulehele helistas Einar, kelle hommik selle muudatuse tõttu algas tavapärasest palju pahuramana.

"Ega loomale ei tee selgeks, et meil riigis aega muudetakse ja nüüd saaks kauem lesida. Kass kräunus ukse taga ja ajas naise üles. Too hakkas sahmima ja ajas ka minu üles. Ma tunnen küll, et pigem on tund elust lihtsalt raisus. Aga kes seda lihtinimest kuulab! Naabrimees kuulab, aga sellest pole kasu," selgitab Einar.

Mehe sõnul oleks võinud aeg muutmata jääda, sest valgust saavat ka pärast päevatööd nautida.

"Nüüd peavad kõik ainult ühes ühtlases hämaras ja hallis hakkama saama. Kes selles võidab? Ei tea kedagi nimetada, aga kaotajatest võin küll terve nimekirja koostada."

Kuidas on üleminek talveajale sind mõjutanud? Kas ärkad hommikul erksa ja positiivsena? Või tunned, et muudatus on sind juba mõjutanud? Võibolla olid ärkvel juba enne äratuskella, sest keha on harjunud kindlal ajal ärkama? 

Kommentaarid  (1)

26. oktoober 2020 14:21
Talvel kasutatakse kunstvalgust siseruumides nagunii kogu tööpäeva pikkuselt, seepärast oleks tore kui hommikune tööl käimine oleks hoopis õhtupoole, sest siis saaks väljas tehtavaid tervislikke harrastusi viljeleda valgel ajal

SISUTURUNDUS