Kultuur

TIIR SÜGISESE TARTU PEAL: kuidas paistab Taaralinn rattasadulast?  

Liisa Mugra, 23. oktoober 2020 19:27
SPORTLIK NÄDALAVAHETUS: Loo autor kinnitab, et ka tartlasena oli tema jaoks äge kodulinnale sügisel üks tiir peale teha.Foto: Aldo Luud

Järjekordsel üsna tuulisel päeval, vahel vaid mõned päikesekiired pilve tagant piilumas, otsustan rattasadulast sügisesele Tartule pilgu peale visata. Olgu kohe öeldud, et ka põlise tartlasena oli mul huvitav kodulinna põhilistele vaatamisväärsustele taas tiir peale teha. 

Oma avastusretke jaoks kasutan nii kohalike kui ka linna külaliste hulgas ülipopulaarse rattaringluse elektrirattaid. Terve Tartu on eelmisest aastast elektrirattaid täis ja parklaid jagub pea iga nurga peale. Sestap saab mugavalt ja samas üsna tempokalt linna kasvõi risti-põiki läbi sõita.   

Alustan sõitu Tartu kesklinnast, Kaubamaja juurest. Ratta kasutamiseks tuleb soetada pilet, mina otsustan viieeurose päevapileti kasuks. Kõik käib mugavalt telefoni teel: laen alla vastava äpi, teen endale konto, ostan pilet ja ja toksin sisse rattal oleva koodi. Siis polegi enam muud, kui lukusta ratas lahti, säti end mugavalt ratta selga ja sõit võibki alata. 

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee