Kultuur

LUGEMISSOOVITUS | Linnumääraja näppu ja loodusesse! 

Silja Paavle, 16. oktoober 2020 19:03
"Linnumääraja. Euroopa ja Vahemere maade lindude välimääraja" kirjastuselt Varrak.Foto: Silja Paavle
Loodusesõpradel on põhjust rõõmustada – aastaid tagasi ilmunud ja poelettidelt kiirelt kadunud maailma parimaks linnumäärajaks peetud raamat on ilmunud taas täiendatud ja parandatud kordustrükina.

Looduses viibimine on sel aastal saanud erakordselt populaarseks, sestap on seesuguste asjalike määrajate ilmumine igati kiiduväärt. „Linnumääraja. Euroopa ja Vahemere maade lindude välimääraja“ (kirjastus Varrak) on praegusel sügisese rände tippajal kui ka aastaringselt sobiv näppu võtmiseks nii algajaile kui edasijõudnud ornitoloogiahuvilistele.

Tõik, et raamatu on illustreerinud kolm hinnatud ja kogemustega ornitoloogi, teeb välimäärajast usaldusväärse abilise. Kui see ühendada faktiga, et teoses käsitletakse ligi 900 linnuliiki rohkem kui 4000 üksikasjaliku illustratsiooniga, on täiesti kindel, et tegu on kõige põhjalikum ja tänapäevasem Euroopa lindude välimääraja ning seda võib pidada ka maailma üheks parimaks.

Et kordustrükil on väljas uitamiseks sobivad pehmed kaaned, polegi muud öelda, kui: „Linnumääraja näppu ja loodusesse!“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee