Inimesed

Aastaid tütre anoreksiaga võidelnud ema: „Küll tuleme sellest välja!“ 

Liis Ilves, 14. oktoober 2020 18:59
USALDUSLIK EMA-TÜTRE SUHE: Viimased aastad on Stefany ja ema Snežana suhted olnud äärmiselt keerulised. Tänaseks on aga probleemid lahendatud ja koos võideldakse parema homse nimel. «Ema teab minust nüüd kõike,» kinnitab Stefany, et usaldab ema täielikult.Foto: Martin Ahven

Mõni süütu nali või valimatu sõnakõlks võib kergesti nullida ühe noore inimese enesehinnangu ja pöörata pea peale kogu tema perekonna elu. Nii juhtus ka 14aastase Stefanyga, kes on söömishäire tõttu korduvalt seisnud kalju serval.

«Sa suudad kiiremini plaksutada selle pärast, et sa oled paksem.» See on vaid üks lausetest, mis on Stefanyle mällu sööbinud. Erinevad kehakaalu puudutavad sõnakõlksud ja ema Snežana pidev dieedi pidamine panid tüdruku ennast teistega võrdlema ja väärastas tema minapilti. Neli aastat tagasi otsustaski Stefany kaalu alandamiseks esiti loobuda lihast, kuid samm-sammult hakkas toidulaualt kaduma ka kõik muu. Välja arenes ortoreksia ehk kinnisidee tarbida toite oma väljamõeldud «tervislikkuse» reegleid järgides. Ortoreksiast sai ajapikku anoreksia ja toidust kujunes neiu suurim vaenlane.

Karm tõde

Samal teemal

14.02.2021
NAISTELEHE ARHIIVIST | Jaak Johanson võitlusest leukeemiaga: „Igal hommikul ärgates on hea meel, et elus olen.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee