Inimesed

VAHI VAID! Maroko kuningas on kröösuslikult rikas 

Tõlkinud Allan Espenberg, 19. oktoober 2020 09:10
RIKKUS EI ANNA HÄBENEDA: Maroko kuningas Mohammed VI ja kroonprints Moulay Hassan. 17aastasel Moulayl on luksuslik elustiil veres – noormees reisib juba mööda maailma isikliku eralennukiga.Foto: Vida Press

Mohammed VI isikliku varanduse suurus on hinnanguliselt kuus miljardit dollarit. Kahjuks ei kuluta monarh seda raha riigi või rahva hüvanguks, vaid oma lõbudele.

«Enam kui viis miljonit tema alamat peavad hakkama saama vähem kui pooleteise dollariga päevas. Talle meeldib, kui tema lemmiklelud on remonditud. Nii saatis ta kaubalennukiga oma Aston Martini Suurbritanniasse, et tootjad tema autot tuuniks,» kirjutasid Maroko kuninga Mohammed VI kohta Prantsuse ajakirjanikud Catherine Graciet ja Éric Laurent 2012. aastal ilmunud raamatus «Kuningas-kiskelajas» («Le Roi prédateur»).

Marokos kritiseeriti kuninga kiindumustest, hobidest, igapäevakulutustest ja maffiasidemetest pajatavat teost aga väga teravalt ja selle müümine keelati.Kui 1999. aastal toimus Mohammedi ametisse kinnitamine, esitleti teda alamatele kui kuningat, kes võitleb vaeste eest. Pärast prantslaste paljastusi hakati teda nimetama aga kuningas Midaseks (Midas oli Kreeka mütoloogias rikkuselt kuulus Früügia kuningas, kelle puudutusest muutus kõik kullaks – A. E.).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee