Pere ja lapsed

Keira Knightley juhib tähelepanu olulisele küsimusele: miks me eeldame, et laste kasvatamine on naiste kohustus? 

Naisteleht, 8. oktoober 2020, 09:08
Keira Knightley Foto: Vida Press
See on igivana küsimus, mida töötavatelt emadelt on aastaid küsitud: kuidas sa hoiad tasakaalus oma karjääri ja emarolli? Sellele pole õiget vastust. Kuigi näitleja ja kahe lapse ema Keira Knightley tunnistas HelloGigglesile antud intervjuus, et ka tema tunneb pidevalt süüd, kui on oma lastest eemal, keskenduks ta pigem teisele küsimusele: miks me ei küsi meestelt sama asja? „Miks me ei eelda, et töötav mees vaatab oma laste järgi sama palju kui teine vanem?” küsib ta.

„Miks me ei kaasa mehi sellesse vestlusesse? Miks me ei eelda, et töötav mees hoolitseks oma laste eest sama palju kui nende partner? Miks me eeldame, et nad ei tunne end süüdi, kui nad ei veeda piisavalt aega koos oma lastega?” on vaid mõned küsimused, mida näitleja arust küsida tuleks.

„Peame tõesti hakkama meestelt küsima, milline on nende roll laste eest hoolitsemisel, kui palju nad sellest enda kanda võtavad ja eeldama, et nad selle vastutuse võtaksid,” jätkab ta. „Me eeldame, et see on naiste kohustus ja anname sellega meestele justkui vabapääsme laste kasvatamisest.”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee