Inimesed

TUNTUD INIMESED ÕPETAJA AMETIS | Mika Keränen: „Vahel mõtisklen, kas minu õpetustest on tolku.“ 

Silja Paavle, 5. oktoober 2020 08:22
Foto: Aldo Luud

«Kirjanikuametiga ära ei ela, mingit tööd peab ju tegema,» lausub lastekirjanik Mika Keränen (46), et õpetajaks hakkamisel oli praktiline põhjus. Tänavu töötab ta eesti keele ja kirjanduse õpetajana Luunja keskkoolis.

Vajadus sissetuleku järele pole ainus, mis Mikast koolipapa tegi. Juured asuvad seal, et tegelikult talle õpetajaamet meeldib. Tartu ülikoolis eesti keelt ja kirjandust õppinud mees on õpetajana töötanud varemgi, andes näiteks jalgpallitrenne ning lugedes Tartu ülikoolis loenguid.

Väheoluline pole seegi, et õpetajatööd saab teha ka osalise koormusega. Mullu oli Mika Jõgeva põhikoolis ametis poole kohaga, tänavu Luunjas on tal 0,2 õpetajakohta. Jõgeval Mikale meeldis, kuid töökoha vahetuse põhjuseks sai tõik, et talveperioodil kolm korda nädalas autoga Jõgeva vahet sõita oli kohati üsna kurnav. «Luunjasse käin kahel päeval nädalas jalgrattaga,» ütleb Tartus elav mees.

Samal teemal

05.10.2020
TUNTUD INIMESED ÕPETAJA AMETIS | Ilmar Tomusk: „Tore on õpetada koolis, kus ise 11 aastat käisin.“
05.10.2020
TUNTUD INIMESED ÕPETAJA AMETIS | Neeme Kuningas: „Mulle meeldib näha, kuidas noored mõtlevad ja arenevad.”
05.10.2020
TUNTUD INIMESED ÕPETAJA AMETIS | Indrek Tarand: „Õpetaja palk peaks olema vähemalt neli korda kõrgem.“
05.10.2020
TUNTUD INIMESED ÕPETAJA AMETIS | Lauri Mäesepp: „Õpetajaamet on palju keerulisem roll, kui ma alguses arvasin ja ootasin.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee