Ilu ja mood

TIIU TESTIB | Milline looduslik juukseõli turgutab surnud otsad elule 

Aive Antsov, 5. oktoober 2020 12:01
Moroccanoil Treatment Light, 100 mlFoto: Aldo Luud

Tiiu testis looduslikuma koostisega juukseõlisid, mis taastavad ja toidavad elutuid kiharaid. Kui õli järjepidevalt kasutada, siis katkised otsad elustuvad ja juuksed näevad kindlalt tervemad ja säravamad välja, oli testijate ühine arvamus.

Väljakasvanud juukseotsad, mis on saanud päikest või pakast, mida on keemiliselt töödeldud või korduvalt pestud-kammitud, kipuvad lõhenema. Põhjus on selles, et juustes on lipiide väheks jäänud. Pärast pesu teeb ka palsam karvad libedamaks, kuid pärast intensiivset suvepäikest tasub appi võtta ka juukseõli. Õli aitab surnud juusteosa taastada ja uusi kahjustusi ennetada. Õli sulgeb juuksesoomused, muutes karvad eriti elastseks, elujõuliseks ja kergemini kammitavaks. 

Juukseõli valides tasub lugeda sildilt koostisosasid. Kui tootes on looduslik õli, toidab see juukseid paremini. Kõige sagedamini kasutatud argaaniaõli niisutab ja imendub hästi. Kanepiseemneõli sisaldab jällegi palju oomega-rasvhappeid. Jojoba-, mandli- ja makadaamiaõli on samuti väga kasulikud. Mida eespool on looduslik õli koostisosade nimekirjas, seda suuremas kontsentratsioonis seda on.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee