Kultuur

LUGEMISSOOVITUS | Õõvastav lugemine, mis ei jäta hingetõmbepause 

Andra Nõlvak, 17. september 2020, 13:33
Foto: Erakogu
Veidi õõvastav, ent samas äärmiselt kaasahaarav. Just seda pakub Sebastian Fitzeki ja Michael Tsokosi „Ära lõigatud”. Olgu kohe öeldud, et ma ei soovita raamatut nõrganärvilistele, vaid pigem ikkagi krimifännidele.

„Ära lõigatud” (Helios, 2020) haarab kohe esimesest leheküljest, neelates sind nii endasse, et raske on käest panna. Raamat kulgeb tõeliselt tempokalt, jätmata hingetõmbepausi, samas tekitades meeletu vastikustunde. Ent kuidas see kõik kirja pandud on – briljantne!

Aga millest raamat räägib? Kohtupatoloog Paul Herzfeld leiab moonutatud laiba koljust kapsli. See omakorda viib ta järgmiste vihjete ja laipadeni. Seda kõike peab ta tegema selleks, et päästa oma tütar, kes näib olevat surmasuus. Muu hulgas tuleb Paulil telefoni teel juhendada Helgolandi saarel tormivangis olevat koomiksikunstniku lahkamist. Kas sina suudaksid seda? Mina kindlasti mitte!

Kes otsib raamatust kerget lugemist, seda ilmselt ei leia, sest süvenema ja tähele panema peab paljutki. Ja mis eriti nauditav, kui sulle juba hakkab tunduma, et asjad lahenevad, tuleb pauk sealt, kust seda kõige vähem oodata osanuks!

Samal teemal

11. september 2020, 20:45
LUGEMISSOOVITUS | Kui armastus raamatute vastu tõukab elama
9. september 2020, 16:03
LUGEMISSOOVITUS | Võrumaa maagia, mis naerutab nutuni!
4. september 2020, 17:50
LUGEMISSOOVITUS | Raamat, mis leevendab maailmarändurite teeleminekuvalu
2. september 2020, 15:11
LUGEMISSOOVITUS | Demi Moore’i elulugu tõestab, et ükskõik, kust sa tuled, maailm võib olla su ees valla!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee