Kultuur

Estonia teatri sõber Lauri Leesi: „Olen balletti „Giselle“ vaadanud 39 korda!“ 

Verni Leivak, 18. september 2020, 16:45
ESTONIA TEATRI SÕBER 2020: Vastsele tiitliomanikule kingiti Prantsuse ohvitseri müts lavastusest «Mina – Napoleon!». Tiitliga käib kaasas ka võimalus käia tasuta teatris – kasvõi igal õhtul.Foto: Veljo Poom

Äsja Estonia teatri sõbraks kuulutatud Lauri Leesi ütleb, et peab rahvusooperi uuslavastust, balletti «Anna Karenina» kindlasti veel vaatama minema, enne kui sellele hinnangu annab.

«Olen «Anna Kareninat» vaid ühe korra ja ühe koosseisuga näinud, tahan ka teist koosseisu näha ning alles siis omad järeldused teha,» ütleb Tallinna Prantsuse Lütseumis õpetajaametit pidav Lauri (75). «Ja mõelda alles siis sellele, miks ei kasutatud Štšedrini, vaid Šostakovitši muusikat. On ju Štšedrinil täismetraažiline ballett, mis komponeeritud Maia Plissetskaja jaoks, ja mida Estoniaski mängitud. Praegune lavastaja läks teist teed, loobus sellest, võttis Šostakovitši muusika erinevatest filmidest ja kleepis need kokku. Pean seda kindlasti veel vaatama, et lavastusele pihta saada ja mõista, miks nii toimiti – miks polnud Štšedrin sobilik ja miks oli Šostakovitš sobilikum.»

Teatrisse alles tudengina

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee