Ilu ja mood

Pöörane trend või imenipp? Moodsa iluravi eesmärk on loomulik puhanud välimus  

Mari Laasma, esteetilise meditsiini arst, 26. september 2020, 13:59
60aastane daam enne ja pärast näoniitide protseduuri (paremal). Viie kuuga on talle tehtud veel botuliintoksiini- ja täitesüste, kõikide protseduuride eest kokku maksis ta 1500 eurot.

Mul on ka selliseid patsiente, kes enda eest eriti ei hoolitse. Kui asi ikka juba hulluks kisub, küll ma siis lasen teha facelift'i ehk näopinguldusoperatsiooni, ütlevad nad. Kuid selline suhtumine on veidi vanamoodne.

Arusaamad on muutunud, trend on end kogu aeg vormis hoida pigem miniinvasiivsete protseduuride kui kirurginoa abil. Kui vaadata Hollywoodi staare, kes justkui ei vananegi, siis nende saladus ongi täitesüstid, botoks, näoniidid, laserprotseduurid jne. Kõiki neid saab teha tasapisi, nii et kõrvalolijad ei märka muud kui puhanud välimust.

Vanemaks saades vähenevad kehas muu hulgas üliheade vett siduvate omadustega hüaluroonhappe varud. Eesti ilukliinikutes on kasutusel hüaluroonhappel põhinevad täitesüstid, mille abil saab ravida naha vananemisega kaasnevaid ilminguid alates pindmistest joontest kuni sügavate vagudeni. Täitesüstidega saab modelleerida ka nooremate patsientide nägu ja huuli, aga enamasti kasutatakse neid nahale värskema ilme andmiseks alates 45. eluaastast. Hästi sobib protseduur taastama just kõhna kujuga näo aastatega kaduma läinud lopsakust.

Samal teemal

21. september 2020, 22:25
KAS OLED OSTNUD? Poelettidel on vabalt müügil vähkitekitav aine!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee