Foto: Pexels
Silja Paavle 23. august 2022 17:50
„Ilma stressita elus ei saa, see on paratamatu igas eluvaldkonnas, ka tööl,“ nendib tööpsühholoog Pia Pedanik. Töises keskkonnas on stressi allika tundma õppimine ning sellega tegelemine aga hädavajalik – vaid nii on võimalik end läbipõlemisest säästa.

Ning et inimene veedab tööl suurema osa ajast, tuleb tööstressiga tegeleda, sest mõjutab nii tema tervist kui ka igapäevaelu. Tööstress ei tee inimesele liiga vaid siis, kui sellesse teadlikult suhtuda ehk kui teada, millest see tekib – on see siis halb organiseerimine, halb töödisain, madal juhtimiskvaliteet, halvad töötingimused või toe puudumine.

Mis on täpsemalt on tööstress, kuidas seda märgata, sellega võidelda ning kuidas tööl võimalikult pingevabalt vastu pidada, räägibki tänases Naistelehe podcastis „Mõttekoht“ Meeletervis OÜ tegevjuht ja tööpsühholoog, Eesti töö- ja organisatsioonipsühholoogide liidu asutajaliige Pia Pedanik.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Meeletervis OÜ tegevjuht ja tööpsühholoog, Eesti töö- ja organisatsioonipsühholoogide liidu asutajaliige Pia Pedanik. Foto: Erakogu