Inimesed

MITTE AINULT MEESTE PÄRUSMAA! Raiesportlane Kertu unistab maailmameistri tiitlist 

Kerti Tamm, 27. august 2020 15:00
POLE MEESTE PÄRUSMAA: «Raiesport on üks aladest, mis tõestab, et naised saavad kõigega hakkama. See on hoopis teine maailm ja aitab hästi mõtteid eemale viia,» kutsub Kertu ka teisi naisi end proovile panema.Foto: Hannes Dreimanis

Raiesporditreeningute algusest vähem kui aastaga esimese võiduni jõudnud Kertu Evert ei pea seda spordiala ainult meeste pärusmaaks ja soovib tulevikus tippu välja jõuda.

Ida-Virumaa väikekülast Varjast pärit Kertul (24) oli lapsepõlves julgust omajagu ja talle meeldis igale poole joosta-ronida. Toona ei osanud piiga sellest muidugi mõeldagi, et tulevikus hakkavad teda huvitama metsandus või mootorsaed. Turnimist ja võimlemist nautinud nõtke tüdruk arvas hoopis, et võib-olla saab temast tsirkuseartist.

Tallinnasse kolis neiu pärast Lüganuse põhikooli lõpetamist kõigest 16aastaselt, et õppida ametikoolis tekstiilikäsitööd. Kuigi suuremat äratundmist eriala temas ei tekitanud, saadab see hobina teda siiani. Ka praegu meeldib Kertule aeg-ajalt heegeldada ja kududa. Pärast tekstiiliõpinguid läks naine tööle Eesti Vabaõhumuuseumisse ja töötab seal osalise koormusega ka praegu. Just niipalju, kui õpingud ja spordiga tegelemine võimaldavad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee