Inimesed

KAUNIS KÄSITÖÖ! Ene on kunstiks sõlminud tuhandeid meetreid nööre 

Liis Ilves, 21. august 2020 13:20
MAKRAMEEMEISTER ENE: «Niipea ma makrameed kindlasti ei jäta, sest tohutu hulk ideid ootab veel teostamist.»Foto: Picasa

Ene Palu jõudis mõni aasta tagasi makramee ehk sõlmimise kunsti juurde Muhu väina regatil. Nüüd sünnivad lihtsamate taimehoidjate kõrval juba ka suuremaid kunstiteoseid meenutavad tarbeesemed.

«See oli juhuse tahe. Silmasin regatil üht purjetajat kandmas purjenöörist tehtud makrameestiilis käevõru ja kaelakeed,» sõnab igapäevaselt Tallinna Linnateatri kostüümiala juhatajana ametis olev Ene (47).Omapärased ehted võlusid naise ära sedavõrd, et sündis otsus endalegi makrameetehnika selgeks teha. Õige pea seadis Ene sammud Tallinna Ülikooli koolitusele omandama teadmisi nii makramee ajaloost, teooriast kui ka kõikvõimalikest sõlmedest.

Hubane kodusisustusTasapisi hakkaski südikas naine makramee kallal pusima ja praktika käigus õppima. Praeguseks on ta sellega juba kolm aastat tegelenud ja laseb fantaasial järjest kõrgemalt lennata. «Olen katsetanud teha ikka igasugu asju: kardinaid, seinadekoratsioone, suuri kiikesid, baldahhiine, pulmadekoratsioone, taimehoidjaid, ehteid, kotte,» loendab Ene.Osavate näppude alt on makrameestiilis kardinad tulnud ka ühe Tallinna Linnateatri lavastuse kujunduseks ja ühe tulevase Eesti filmi tarbeks. Peamiselt kaunistavad loodud kunstiteosed siiski kodusid.«Makramee annab kodule hubasust, boheemlaslikku hõngu, naiselikkust. Tekstiilesemed teevadki ju kodust kodu,» arutleb meister. Boonusena on käsitööna valminud esemetes sees maagiline energia – on ju igaüks neist hingega tehtud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee