Inimesed

Balletitantsijast sai talupidaja: „Süda hakkas maaelu järele igatsema.“ 

Silja Paavle, 13. august 2020 19:30
Foto: Silja Paavle

Ivar Eensoo kaotas oma südame Saaremaal asuvale Mardi talule esimesest silmapilgust ja nüüd elab ta seal ühes kihnu maalammaste, maakanade, püha birma kasside ning kahe koeraga unistuste elu.

Ivar (48) loeb enda ja Mardi talu ühise ajaloo alguseks 2007. aasta 15. augustit. Siis kolis vähemalt neljandat põlve tallinlane Luulupe külas asuvasse vanasse rehielamusse esimest korda sisse. «Süda hakkas maaelu järele igatsema,» nendib mees.

Ivar kuulub enda sõnul sellesse õnnelikku põlvkonda, kes on näinud, kuidas kodus peeti kanu, sigu ja lehmi. «Veetsin kõik oma lapsepõlvesuved vanatädi juures maal ja mäletan, kuidas naabertalust toodud hobusega heina tehti, meie tampisime koormaid kinni,» meenutab ta. Kui lapsena tundus see tore mäng, siis nüüdseks on mees omal nahal mõistnud, kui suur töö on talupidamine.Enne selle taipamist jõudis ta aastaid Rahvusooperis Estonia balletitantsijana ametis olla. Samas otsis ta kogu aeg justkui oma kohta − tantsis ka Tallinki laevadel ja varietees ning õppis massööriametitki. Viimast praktilisel põhjusel, et oleks töö, mida pärast tantsijakarjääri lõpetamist teha.

Samal teemal

27.10.2020
Inspiratsiooni vanadest palkmajadest! Loo põhjamaine jahiloss oma maakoju

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee