HOIAVAD VÄGA KOKKU: Tulevane Norra kuninganna, printsess Ingrid Alexandra ja prints Sverre Magnus sündisid küll siniverelistena, kuid on saanud nautida täiesti tavalist lapsepõlve.
Tõlkinud Allan Espenberg 5. august 2020 16:00
Ühel ilusal päeval pöörab kogu maailm pilgu Norrasse, kui troonile tõuseb Ingrid Alexandra – esimene täieõiguslik naismonarh riigi ajaloos.

Ühel ilusal päeval pöörab kogu maailm pilgu Norrasse, kui troonile tõuseb Ingrid Alexandra – esimene täieõiguslik naismonarh riigi ajaloos.

Praegu on tulevane kuninganna küll alles 16aastane teadmishimuline teismeline, kes järk-järgult oma kõrge staatusega harjub.Ingrid sündis 2004. aasta jaanuaris kroonprints Haakoni esiklapsena ja pidulikku sündmusesse suhtuti kohe kui riiklikku pidupäeva. Rõõmustada võis ka teisel põhjusel: lapseke nägi ilmavalgust alles 2,5 aastat pärast oma vanemate abiellumist. Ja kui varem suhtusidki norrakad kroonprintsi kõmulise minevikuga abikaasasse Mette-Maritisse teatud umbusuga, loksus pärast Ingridi sündi kõik paika.

Tüdruku sündi kuningaperre võib pidada sümboolseks ka seetõttu, et Norra võttis seaduse absoluutse esmasünniõiguse kohta vastu juba ammu enne Ingridi ilmaletulekut. Nimelt sätestab 1990. aasta seadus, et tulevaste pärijate hulgas on troonipärilusjärjestuses eelispositsioonil vanim laps, sõltumata soost.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad