Inimesed

Tulevane Norra kuninganna armastab telgis magada ja suusatada 

Tõlkinud Allan Espenberg, 5. august 2020 16:00
HOIAVAD VÄGA KOKKU: Tulevane Norra kuninganna, printsess Ingrid Alexandra ja prints Sverre Magnus sündisid küll siniverelistena, kuid on saanud nautida täiesti tavalist lapsepõlve.

Ühel ilusal päeval pöörab kogu maailm pilgu Norrasse, kui troonile tõuseb Ingrid Alexandra – esimene täieõiguslik naismonarh riigi ajaloos.

Praegu on tulevane kuninganna küll alles 16aastane teadmishimuline teismeline, kes järk-järgult oma kõrge staatusega harjub.Ingrid sündis 2004. aasta jaanuaris kroonprints Haakoni esiklapsena ja pidulikku sündmusesse suhtuti kohe kui riiklikku pidupäeva. Rõõmustada võis ka teisel põhjusel: lapseke nägi ilmavalgust alles 2,5 aastat pärast oma vanemate abiellumist. Ja kui varem suhtusidki norrakad kroonprintsi kõmulise minevikuga abikaasasse Mette-Maritisse teatud umbusuga, loksus pärast Ingridi sündi kõik paika.

Tüdruku sündi kuningaperre võib pidada sümboolseks ka seetõttu, et Norra võttis seaduse absoluutse esmasünniõiguse kohta vastu juba ammu enne Ingridi ilmaletulekut. Nimelt sätestab 1990. aasta seadus, et tulevaste pärijate hulgas on troonipärilusjärjestuses eelispositsioonil vanim laps, sõltumata soost.

Samal teemal

23.07.2020
KORRAS NAGU NORRAS: suvine automatk Euroopa põhjapoolseimasse punkti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee