Kultuur

LUGEMISSOOVITUS | Kas terapeut kui teiste emotsioonide tõlgendamise ekspert suudab iseenda tundeid lahti harutada? 

Annaliisa Köss, 31. juuli 2020 14:43
„Terapeut“ on osutunud väga menukaks ja selle avaldamisõigused on müüdud 26 riiki. Foto: erakogu
„Võimatu käest panna... Kindlasti üks selle aasta paremaid põnevikke,“ annab raamatu esikaanel hinnangu Stavanger Aftenblad, Norras Stavangeris ilmuv päevaleht. Olgugi et see on üsna tüüpiline kommentaar ja lihtne öelda ju peaaegu et iga hea raamatu kohta, peab see siiski paika ja midagi erilist selles raamatus on.

Olen suur Skandinaavia krimikirjanduse fänn ning raamatu tagakaanelt saab lisaks lugeda ajalehe Fædrelandsvenneni arvamust, et oma esimese romaaniga kirjutas Helene Flood end kindlalt norra krimikirjanduse tippu. Mis siis muud, kui jääme aga järgmist raamatut ootama!

Samal teemal

Raamatu avasin siiski just kaanel oleva klišee tõttu mõningase eelarvamusega, aga õnneks lahtus see juba esimeste lehekülgede lugemise jooksul, mil see mind endasse haaras ja „võimatu käest panna“ tõeks osutus. Noor psühholoog Sara võtab patsiente vastu oma kodus, garaaži kohal sisse seatud kontoris. Suure vana maja on tema ambitsioonikas ja ületöötanud abikaasa Sigurd päranduseks saanud ning seal käib lõputu remont, mille jaoks, nagu selgub, ei ole kummalgi tegelikult piisavalt raha ega aega, mitõttu lahtub ka noorte motivatsioon ja omavaheline kirg. 

Kui ühel päeval jätab Sigurd Sara automaatvastajale segasevõitu teate ja seejärel haihtub, kisub vanas majas kõhedaks. Asjad kaovad ja ilmuvad taas, ja kas need on kellegi sammud, mida Sara öösel pööningult kuuleb? Kes arvab nüüd, et raamat muutub õudukaks või naine läheb hulluks, siis seda õnneks ei juhtu. Küll aga selgub kohutav tõde, mistõttu on Saral üha raskem omaenda elu ja tunnetega toime tulla. Kas tema kui teiste emotsioonide tõlgendamise ekspert suudab ise oma tundeid ja juhtunut lahti harutada. 

„Terapeut“ (Rahva Raamat, 2020) on mõjus ja etteaimamatu põnevusromaan, milles põimuvad valed valikud, rahulolematus, keerulised suhted, samas põnevad ja isikupärased tegelased, kelleta see raamat poleks see. 

Raamatu autor Helene Flood (snd 1982) on psühholoog, kelle uurimisteemadeks on vägivald ning traumaga seotud häbi- ja süütunded. Ta elab mehe ja kahe lapsega Oslos ning on varem andnud välja ühe noorteromaani ja aimeraamatuid. „Terapeut“ on osutunud väga menukaks ja selle avaldamisõigused on müüdud 26 riiki. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee