Inimesed

Tiina Jantson: „On olnud kolm meest, kellega kooselu on kõige rohkem minu elukäiku muutnud ja sinna kõige sügavamad jäljed jätnud.“ (2)

Jaanus Kulli, ajakiri Tiiu, 16. august 2020 14:45
Tiina JantsonFoto: Stanislav Moshkov

Kunagine Tallinna Moemaja mannekeen Tiina Jantson tähistas maikuus oma 60. sünnipäeva, poole sellest ajast on ta vedanud Sixtina tantsu- ja modellikooli. Isiklik elu on tal olnud pisut käänuline, mistõttu ka ta poegadel Sten-Erikul ja Eghert-Sörenil ei ole jäänud muud üle kui tugevateks kasvada. 

Minu ema oli pesuehtne eestlane, isa aga saarlane, naljatab Tiina. Nali naljaks, aga kord juhtus tal tema päritolu tõttu absurdne seik. Kui ta täisealiseks saades rahvastiku registri jaoks andmeid läks vormistama, küsis ametnik tõemeeli, kas märkida ta rahvuseks eestlane või saarlane. «Siis jäi mul tõesti hämmastusest suu lahti!»

Lapsepõlvekodu asus Tiinal Tallinna kesklinnas Narva maantee ja Maneeži tänava nurgal, aga suved oli Saaremaal vanaema ja vanaisa juures. «Sinna mind maikuus viidi ja kui septembris Tallinnasse tagasi tulin, rääkisin juba puhtas saare murrakus. Kui küsisin söögiks tuhlist ja notti, oli ema ikka üsna nõutu näoga ja nõudis minust arusaamiseks isa käest tõlget,» meenutab Tiina. «Nelja-aastaselt sai minust suur õde, kes aitas emal väikest beebiõde hoida ja mähkmeidki vahetada. Oli tore ja õnnelik lapsepõlv.»

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee