Inimesed

Telekokk Joel Ostrat: „Lapsed on fännidena kõige toredamad.“ 

Helle Rudi, 18. oktoober 2020 22:03
Foto: Laura Strandberg

Saatest «Joel Ostrati suur õhtusöök» tuttav tippkokk näib ekraanil kirglik, terav ja veidi keevaline. «Kodus on ta täpselt samasugune, muidugi väikeste mööndustega,» muigab Joeli abikaasa Therese.

Niisama Therese (28) ja Joel (37) Tartus Raekoja platsil istuda ei saa. Vaheldumisi ja mõnikord ka korraga lehvitavad nad möödujatele, sest tuttavaid kõnnib mööda üksjagu. Ei ole puudu neistki, kes säravat paari lihtsalt mõne uudishimuliku pilguga kostitavad. Taas saab kinnitust reegel, et tuntud võid sa ju olla, aga tõelise kuulsuse toob ikkagi televisioon.

Kui katel keeb üleSeda, et omanimeline telesaade just kergemate killast väljakutse pole, aimasid Joel ja Therese juba ette. Aga et televisioon nii raju andmine on … Vaat seda ei osanud kumbki oodata.«Ausalt öeldes – esimene hooaeg tõmbas stressi,» sõnab Joel.«Jah, esimesel poolaastal oli kodus sellega ikka harjumist, et saade nõnda suurelt sai tehtud,» kinnitab ka kaasa.Pole ka ime. Suur osa kaadritagusest ettevalmistusest on saatejuhi õlul. Tema suhtleb tarnijatega, teeb menüü, arvutab välja tooraine ja lõpuks kirjutab kokku ka õhtusöögi retseptid, et televaataja saaks neid kodus katsetada. Joel meenutab, et alguses kippuski just lõpptulemuse viimistlemine toppama jääma. Uued salvestused tulid aina peale, samal ajal ootasid produtsendid pikisilmi retsepte.Teine poolaasta ehk teine hooaeg läks sujuvamalt, sest töörütm oli selleks ajaks juba käppa saanud. Kuid ka sedapuhku sai tippkokk omal nahal tunda, et ootamatused ei hüüa tulles. Näiteks tuli ette olukord, kus tooraine oli Tartus, aga salvestus toimus Tallinnas. Nii ei jäänudki saatemeeskonnal muud üle, kui toidupoes riiulid tühjaks tõmmata. Saade tuli ära teha ja sada inimest ei saanud ju õhtul tühja kõhuga jääda!Juhtus sedagi, et tooraine puudumise tõttu mängiti kogu menüü täiesti ümber. «Aga julgen öelda, et külastajad pole kordagi aru saanud, et tagatoas on miskit valesti läinud või et mina olen mega närvis,» ütleb Joel uhkusega.Pinge haripunktis on üle huulte lennanud ka sõnu, mida ta on hiljem kahetsenud ja vajadusel vabandanud. «Mõnikord keeb katel üle. Ja minul keeb väga ruttu! Terts (just nõnda hüüab Joel oma abikaasat) teab, et olen kohati perfektsionist. Kui midagi teen, siis tahan, et see jookseks hästi. Minu peas on visioon alati olemas. Aga teised seda ju ei näe. Mina kipun arvama, et kõik saavad asjadest kohe samamoodi aru,» selgitab ta.

Samal teemal

26.07.2020
VIDEO | Joel Ostrat rikkus seadust: enam ma nii ei tee! Politsei võtab telekoka ette

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee