Inimesed

„Ringvaates“ tõsiseid lugusid tegev Christel Karits end maailmapäästjaks ei pea 

Helle Rudi, 23. juuli 2020 21:25
Christel Karits Suvila kohvikus kohvi joomas.Foto: Hannes Dreimanis

On ainult neli nime, mis figureerivad «Ringvaate» lõputiitrites saate algusest saati – saatejuht Marko Reikop, tegevprodutsent Margit Ossipova ja reporterid Jüri Muttika ning Christel Karits.

Kuulsusejanu Christelit (53) telemajja ei toonud. Pigem on sellega isegi vastupidi – mida vähem, seda parem. «Olen kümme aastat teles töötanud, kuid ei tunne, et mul oleks tänaval keeruline liikuda. Järelikult olen hakkama saanud,» naerab ta.

Lapsepõlvemängud«Siin Tallinn, Vikerraadio!» – täpselt seda lauset sai tüdrukutirtsuna kodus harjutatud nii, et tekk oli üle pea tõmmatud. Kui koolitükid ei sujunud, muutus puidust raamiga kirjutuslaud ekraaniks. «Televaatajad» said teada nälkjatest ja kõigest muust, millest loodusõpetuse õpikus kirjutati. «Kuigi mängisin televisiooni, arvasin ikka, et pole selle jaoks piisavalt ilus. Matsin mõtte maha,» märgib Christel. Iluetalonideks muutusid hoopis viimseni viimistletud diktorid.Keskkooli lõpus tundus raudkindel, et edasi tuleb õppida eesti keelt ja kirjandust, sest see oli alati olnud Christeli ala. «Tegelikult ihkas hing midagi muud. Ehkki tundun tagasihoidlik, peitub minus väike näitlejapisik,» muigab ta. Lõpuõhtul võttis tulevane teletegija julguse kokku ja uuris direktorilt, kas oleks võimalik Tallinna ülikooli ehk Pedasse näitejuhtimist õppima minna. Viimasel minutil kirjutati soovitus ümber. Direktor ei jätnud muidugi küsimata, millest küll armas laps hiljem ära elab.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee