Inimesed

Vau! Eesti suurimas erakollektsioonaias kasvab ligi 7000 erilist taime 

Silja Paavle , 26. juuli 2020 06:00
Foto: Silja Paavle

«Miks mul seda kõike küll vaja on?» pärib endalt vahel Lepiku-Mardi talu perenaine Viivi Lepik, kui uue taimelaadungiga koju jõuab. Aastatega on nii tekkinud Eesti suurim erakollektsioonaed ligi 7000 taimega.

Üks asi on taimi koju tuua, kuid see tähendab ka vajadust need kõik maha istutada. Ja kedagi teist Viivi (52) oma peenarde juurde naljalt ei lase, isegi rohima mitte. Naine naerab vahel, et kui peaks abilise otsima, siis miinimumnõue kandidaadile on botaanikudiplomi olemasolu. Ent lisaks läheb siiski tarvis julgust, sest hiljaaegu utsitas Viivi teda külastanud Tartu botaanikaaia töötajaid peenraid rohima, kuid nood ei julgenud.

Pere aitabViivi on Eestis ilmselt üks väheseid, kes võib tänu suurele ja mitmekülgsele kollektsioonile Tartu botaanikaaias labidaga ringi jalutada ning taimevahetuse korras mõne sealt endale küsida. Siiski ei tule naine 3,2hektarilise aiaga päris ise toime ja suur abi on perest. Viivi naerab muidugi, et tasapisi on tekkinud tunne, et maad hakkab väheks jääma.Sest ideede generaatori ja planeerijana on tal omajagu teostamist väärt ideid. Toeks on poeg Priit tehnika hooldamisel ja muru niitmisel, abikaasa Ain varustab tarvilike materjalidega ning hooldab ka nelja aasta eest rajama hakatud dendropargi osa. Viivi muheleb, et tema taimehullus pole peres ainus – abikaasa kirg on vanad masinad ja neid ta siis, teinekord isegi salaja, kokku ostab. Poeg putitab elule siis needki.

Samal teemal

11.08.2020
FOTOLUGU | Uskumatult inspireeriv inglise stiilis iluaed rabaserval

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee