Kultuur

Eesti suveteatrite kroonimata kuninganna Loone Ots: mind inspireerib suur armastus 

Silja Paavle , 15. juuli 2020 14:48
SUURES VAIMUSTUSES: Visnapuu vaimustas Loone Otsa juba plikapõlves. Sestap on ta õnnelik, et just tema sule alt uue hingamise saanud senimängimata näidend «Keisri usk» on kirjaniku 130 aasta juubeli tähistamise kõrghetk.Foto: Silja Paavle

«Üsna tavatu suvi,» nendib Loone Ots. Kui tavaliselt on tal näitekirjanikuna kolm kuni viis suvelavastuste esietendust, siis nüüd vaid üks – täna jõuab Luunjas lavale «Keisri usk».

Harilikul aastal olnuks Eesti suveteatrite kroonimata kuningannaks tituleeritud Loonel (54) tänavugi kolm esietendust. Et teatrid pelgavad riskida, esietenduvad Tallinnas «Suur Majakovski» ja Tšehhi kirjaniku Filip Jan Zvolskýga kahasse kirjutatud «Armastus karantiinis» ning Tartus keskaja vanamuusikale kirjutatud müsteerium «Püha Elisabeth» hoopis sügisel. Miina Härmast kõnelev operett jõuab Tartus hea õnne korral lavale tuleva aasta veebruaris helilooja sünniaastapäevaks.

Ka täna esietenduva Henrik Visnapuu seni mängimata näidendi «Keisri usk» pärast muretses ta veidi. «Kas tõesti kordub ajalugu?» küsis kirjandusteadlasest näitekirjanik endalt mõtetes, kui koroonapuhangu tõttu tüki lavale toomine küsimärgi alla langes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee