Suhted

Sooloseks võib teha head nii endale kui ka paarisuhtele  

Siret Mägi, 28. november 2020 10:18
Foto: Vida Press

Sooloseks võiks tänapäeval olla täiesti loomulik osa ka paarisuhtes elavate inimeste seksuaalelust, sest mõjub ühtviisi hästi nii vaimsele kui ka füüsilisele heaolule ja isegi tugevdab intiimsust partnerite vahel. Paraku häirib elukaaslase eneserahuldamine eriti just naisi, nad võivad tunda end alandatuna ja naisena väheväärtuslikena. 

„Sooloseksi on aegade jooksul väga erinevalt suhtutud, varem lausa perverssuseks ja tervisele kahjulikuks peetud,“ nendib seksuaalterapeut Mare Pruks. „Paljude inimeste jaoks on eneserahuldamine ka praegu tabuteema ja vastuvõetamatu tegevus. Seksuaalsuse väljendustesse ja naudingut pakkuvatesse tegevustesse on tänapäeval aga üldiselt avatud suhtumine.“ 

Sooloseksist avalikult palju ei räägita ja seetõttu võib mõjuda ehmatavalt, kui pealtnäha täiesti normaalses suhtes üks või teine partner end aeg-ajalt ise rahuldab. Seda siiski tehakse, eriti aastatel, mil lapsed on alles väikesed ning vanemate jaoks karjääri ühendamine kodu, kooli ja lasteaiaga väsitav ning stressirohke.

Samal teemal

29.11.2020
SÜTITA OMA SEKSUAALELU! 5 tervislikku harjumust, mida selleks teha!
21.09.2020
Kas said nädalavahetusel piisavalt seksi? Spetsialist: lõpeta kordade lugemine!
30.05.2019
LUGEJA KÜSIB: miks mu mees enam seksida ei taha?
15.12.2018
Eraldi magamistoad – kas kooselu kindel surm või hoopis päästja?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee