Inimesed

Kunagine menulauljatar Ele Kõlar: ei oleks oodanud, et pensioniaeg võib olla nii tegevusrohke ja põnev! 

Helina Piip, 3. juuli 2020 07:17
IKKA TUNTAKSE ÄRA: «Nooremad mind enam ei tunne ja mina ei tunne sellest ka puudust. Siiski on üsna meelitav, kui minuealised üllatavad ja tunnevad huvi. Vahel on see ka mõne ukse avanud. Olen tänulik.»Foto: Stanislav Moshkov

Tarvis on vaid veidi rohkem aega ... nii laulsid õed Ele ja Kaja Kõlar juba 1980ndatel loos «Naerusuu». Ka aastakümneid hiljem ei tea Ele, mis on igavus. «Päevad jäävad lausa lühikeseks, et kõik plaanitu ära teha,» sõnab elurõõmus naine, kes tahaks aina uusi kogemusi endasse ahmida.

 «Mulle meeldib rahulik hommikurutiin,» vastab Ele (69) küsimusele, milline aeg päevast on mõnusaim. «Kondan pidžaamas, joon vett, planeerin hommikusööki sellest, mis kodus olemas,» loetleb naine hetki pärast ärkamist, kuhu kuulub kindlasti ka üks värske smuuti. Näiteks millestki rohelisest – spinatist, kuusevõrsetest või võilillelehtedest, nurmenukuõitest – sellest, mida loodus parajasti pakub. Vahel lisab kosutavasse jooki veel kaerakliisid, seemneid, pähkleid.

Hommikusöögi kõrvale loeb Ele uudiseid internetist ja saadab MET Ooperi veebilingi ka oma memmele – ema Leelo Kõlarile (93), kes vaatamata kõrgele eale naudib omaette elamist. Koroonaaeg kinkis suisa iga päev tasuta ooperilavastusi maailma tippudelt. «Milline tase!» rõõmustab Ele, kelle päevadest võtab see kirg kolm-neli tunnikest.

Samal teemal

25.08.2020
Jazzkaar võtab turvalisuse tagamiseks kasutusele lisameetmed: julgustame publikut kandma visiire või maske
27.06.2020
Andrus Eelmäe: „Hoian siiani poisikest enda sees!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee