Suhted

Meest piinab üleminekuiga? Teda saab aidata! 

Siret Mägi, 26. juuni 2020 18:03
Foto: Vida Press

Nii mõnessegi paarisuhtesse toob probleeme, ennekõike magamistoas, meeste üleminekuiga ehk andropaus. Hormonaalse tasakaalu nihked ja testosterooni vähenemine organismis võib muuta meest üha ärrituvamaks ja kibestunumaks. Kuidas olukorrale lahendust leida?

„Andropaus pole paus, vaid pigem hormonaalse tasakaalu häire, peamiselt meessuguhormooni vähenemine organismis, mis võib anda haigusnähte. Mõõdukas suguhormoonide vähenemine kehas ei põhjusta 98 protsendil meestest üldse olulisi terviseprobleeme,“ nendib Tartu ülikooli kliinikumi androloog-uroloog dr Paul Korrovits. Enamik mehi elab selle muutuse rahulikult üle, kuni viis protsenti meestest kogeb aga suuremal või vähemal määral mitmesuguseid tervisehädasid.

Organismi testosteroonisisalduse vähenemine on pikaajaline muutus, mida paljud mehed peavad vananemisega kaasas käivaks paratamatuseks. „Uuringutega on näidatud, et meessuguhormoonide hulk väheneb kõige enam 30. ja 50. eluaasta vahel, seejärel enamasti stabiliseerub. Keskmiselt väheneb testosteroonisisaldus tervel täisealisel mehel ühe protsendi jagu aastas,“ ütleb Medita kliiniku uroloog dr Kristo Ausmees. 

Samal teemal

19.10.2020
UURING PALJASTAB: kõige põnevamat ja aktiivsemat seksielu elavad 50–60aastased!
20.01.2016
Mees, vanus ja hormoonid - oluline kolmik
13.11.2008
Ka meestel on menopaus
13.08.2003
Meeste menopaus – kas puhas laiskus?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee