Testid

TEST | Milline kanašašlõkk poeriiulilt kõlbab vardasse ajada? 

Helle Rudi, 22. juuni 2020 19:58
ŠašlõkkFoto: Robin Roots

Kui tahaks jaanipäeval grillida midagi lahjemat, on kanašašlõkk kahtlemata mõistlik valik. Panime grillile hääled sisse ja testisime, milline selleaastane uudistoode on maitsvaim.

LEMMIKNõo Lihavürsti kurgi-sibulaga kanašašlõkkHind Selveris 7.99 (900 g)9+ Jässakad tükid, kuid küpsevad kiiresti ega muutu kuivaks. Lõhnab nagu kurk ja maitseb nagu kurk. Mekib hästi, kuigi esialgu leidub kahtlejaid. Mõni testija arvab, et eriti hästi passiks see veini kõrvale. Teised mainivad, et tegemist on suurepärase peojärgse hommiku toiduga. Kuigi sööjate kõhud on juba päris täis, ei jää sellest šašlõkist (ainsana testitutest) ühtki tükki järele.+/- Marinaadis on selgelt näha kurki ja sibulat. Osas tekitab põnevust, kuid mõni krimpsutab välimuse peale ka nina.- Kipub tuld võtma ja grill tossab nagu suitsusignaal. Ent isegi pisut söestunud ääred ei riku maitset ega üldmuljet.

Kikase kanagrill-liha 2020Hind Selveris 5.49 (600 g)8+ Tulemus on just see, mida ootasime. Õhkame rahulolevalt – klassikaline mekk! Maitseb kindlasti kogu perele. Grillmeister kiidab, et tükid on mõnusa suurusega ja lihtne küpsetada, liha ei lagune ära. Küpseb pehmeks ja jääb mahedalt mahlane. Saab lõigata ka plastnoaga.+/- Tükid on natuke liiga pirakad. Võtad ühe taldrikule ja järad jupp aega. Pigem soolane, aga see otseselt ei häiri. Paar testijat leiavad, et mingi konkreetne maitse võiks lihal ikka olla. Praegu on kana … lihtsalt kana. Samas leiavad teised, et igasuguse umbmäärase tehismaitse puudumine teebki tootest hea kraami.

Samal teemal

26.06.2020
ROOSA TULEPROOV | 10 kodumaist rabarberiga vahuveini – milline on nagu kallis šampanja ja mäherdusega võiks marineerida?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee