Inimesed

Franciscus sai paavstiks õnnetu armastuse tõttu  

Tõlkinud Allan Espenberg, 28. juuni 2020, 16:48
SEE OLI JUMALA TAHE: «Kui ma poleks noore tüdrukuna talle selga keeranud, poleks Jorgest ehk kunagi vaimulikku saanud. Tema seisukohast vaadatuna on see suur õnn, et talle ära ütlesin,» tõdes paavst Franciscuse lapsepõlvearmastus Amalia Damonte.Foto: Foxnews.com

Vatikani Linnriigis pole kunagi olnud kuningaid või keisreid. Maailma kõige väiksemat riiki valitsevad paavstid, kellele on antud absoluutse monarhi volitused.

Kui paavst Benedictus XVI ootamatult tagasi astus, sai 115 kardinalist koosnenud valimiskogu oma ülesandega üllatavalt kiiresti hakkama. Uue paavsti valimisest teatav valge suits tõusis Sixtuse kabeli korstnast taevasse 13. märtsil 2013 kell 20.20. Uus kirikupea, paavst Franciscus vannutati ametisse 19. märtsil.

Kardinalid serveerisid maailmale tegelikult suurüllatuse, kui valisid 266. Rooma paavstiks argentiinlasest jesuiidi Jorge Mario Bergoglio (83). Enne valimisi (konklaavi) oli küll mitu soosikut, kuid Bergoglio nende hulka ei kuulunud. Seetõttu kutsuski kardinalide otsus Buenos Airese peapiiskopi ülendamisest esile mõningase hämmelduse. Ent peataolekust saadi kiiresti üle ja suurem osa maailma 1,2 miljardist katoliiklasest kiitis varmalt uue paavsti heaks ja võttis omaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee