Inimesed

Riina Kikase käsitsi meisterdatud gigantlilled on saanud pidude hitiks 

Silja Paavle, 11. juuni 2020 12:00

«Kui minu kätetöö kutsub vaatajates esile vaimustuse, olen suutnud maailma luua midagi täiesti teistsugust ja erilist,» lausub hobi korras kauneid gigantlilli loov Riina Kikas. Lilled, nagu nimigi ütleb, on inimestest tunduvalt suuremad.

Enamasti vaimustutakse neid lilli nähes nii nende suurusest kui ka ilust, sest kõik tunnevad end ühtäkki nagu Alice Imedemaalt. Kuigi, nagu ütleb Riina, ei ole gigantlilled kõigi jaoks, sest ükski asi maailmas ei saa kunagi kõigile meeldida.

Soovib eristudaKogu elu midagi kaunist luua armastanud ja seejuures alati midagi uut otsinud Riina on enda sõnul ikka püüdnud eristuda. Olgu siis ise endale riideid õmmeldes, kaupluses floristina töötades või pulgakooke tehes. «Teistest eristumine on kingitus, mida ei pea häbenema,» kinnitab ta. Veelgi enam, naine ütleb, et teda motiveeribki tegutsema just see, mis tundub uus ja huvitav.Nii jõudis ta juhuslikult internetis surfates akvarellpaberist valmistatud suure roosini. See kõnetas Riinat kohe, kuigi lille valmistamise õpituba ei olnud sugugi odav. Seejärel jõudis ta krepp-paberist valmistatud suurte lilledeni. See tundus omasem, sest krepp-paberil on naise sõnul rohkem elu sees.YouTube’ist leitud videote põhjal tegi Riina esimesed lilled valmis ja nii tööprotsess kui ka tulemus meeldisid talle väga. Veelgi enam – kohe hakkas peas vilkuma tuluke, et see võib olla asi, millega edaspidi tegeleda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee