Kultuur

LUGEMISSOOVITUS | Kas tõde on alati see, mida arvame olevat 

Andra Nõlvak, 29. mai 2020 10:14
Foto: Andra Nõlvak
Colleen Hoover on tuntud oma armastusromaanide poolest. Hiljuti kirjutasime tema raamatust „Kõik su täiuslikkused“, ent tema triller „Petlik tõde“ avab kirjaniku täiesti uuest küljest ja üllatab tõeliselt.

„Petlik tõde“ (Pegasus, 2020) on sisemist õõvastust tekitav, ent samas nii kaasahaaravalt neelav teos, et seda on keeruline käest panna. Lowen Ashleigh on kirjanik, kes püüab läbi lüüa kuid on pankroti äärel. Siis tehakse talle aga uskumatu pakkumine kirjutada lõpuni menukirjanik Verity Crawfordi raamatusari. Autoõnnetuses raskelt viga saanud Verity ei saa seda ise teha. See, mis hakkab lahti rulluma Crawfordide majas, on kohati nii šokeeriv, et ei kannata päevavalgustki.

See on lugu tõest. Tõest, mis on iga inimese jaoks erinev ja täpselt selline, nagu nägija seda näha tahab. See on lugu armastusest ja sellest, milliseks see muutuda võib, kui päike loojub.

Hoover on suutnud raamatu kirjutada niivõrd kaasahaaravalt, et seda on keeruline käest panna. Isegi kui kell on juba kaks öösel. Ent samas, kui osav on ta kananaha ihule toomises ja judinate tekitamises.

Ja milline lõpp! Et mitte rikkuda lugemisrõõmu, siis ütlen vaid üht – see ei valmista pettumust!

Samal teemal

26.06.2020
LUGEMISSOOVITUS | Mis saab siis, kui minevik, mille eest ära jookseme, meid kätte saab?
19.06.2020
LUGEMISSOOVITUS | Kui suureks võib kasvada vale, enne kui see lõhkeb?
12.06.2020
LUGEMISSOOVITUS | Raamat, mis lõhub roosad prillid ja näitab, et maailm on täis koletisi
05.06.2020
LUGEMISSOOVITUS | Mida oled sina nõus hariduse nimel ohverdama?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee