Inimesed

Kaitseväelasest neiu: vaidlen sellele vastu, et ajateenistus teeb mehelikuks! Minus ärkas hoopis naiselik pool 

Andra Nõlvak, 27. mai 2020 10:30
Maria TõkkeFoto: Erakogu

„Väiksest peale olen isaga vaadanud sõjafilme ja poistega mängisin õues erinevaid poistemänge – ukakat, ronisin puu otsas ja nii edasi. Ju sealt väike pisik on sisse tulnud,“ mõtiskleb Maria Tõkke. Valikainena võetud riigikaitsetund tekitas temas suuremat huvi ja nii liituski ta 18aastaseks saades kaitseliiduga. Keskkooli lõppedes pani ta end kirja ajateenistusse ja nüüdseks on temast saanud mereväe teabeohvitser.

Tõsi, viimasel hetkel enne ajateenistusse minekut otsustas Maria Tõkke ümber ja astus Balti filmi- ja meediakooli.„ Koolis tegin kõik filmiprojektid kaitseväeteemalised. Poole kooli peal, ühel kaitseliidu õppusel nägin kaitseväe juhatajat, kes küsis, miks ma ajateenistuses ei ole. Rääkisin oma loo ära ja ütlesin, et ikkagi siiralt tahaksin tulla. Nii sain uue kutse teenistusse. 2018. aasta suvel otsustasin, et nüüd siis on aeg minna. ja 2019. aasta 3. jaanuaril sõitsingi Jõhvi poole ajateenistusse,“ meenutab ta.

Alguses hirmutasid sõbrad teda juttudega, et ajateenistus on raske ja jube. „Nägin täpselt enne teenistusse minekut saadet naistest, kes on kaitseväes. Seal üks noor neiu rääkis, kui usinalt ta trenni teeb, et ajateenistuses hakkama saada. Siis oli peas küll väike mõte, et kas ma ikka saan hakkama,“ sõnab Maria, kes on küll sportlik, ent teenistuse jaoks ekstra treenimisele ei keskendunud.

Samal teemal

12.02.2020
KAS RIIK ON OHUS? Tulevaste ajateenijate haridus, keeleoskus ja tervis veerevad allamäge
01.10.2019
ÕL VIDEO | AJATEENIJAD ÖÖSEKS KOJU? Vene kroonu veteran laseb plaani sõelapõhjaks: sõdur olgu ikka kasarmus!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee