Kultuur

NAGU AMEERIKAS! Autokino on filmisõbrale kiire aseaine 

Helle Rudi, 28. mai 2020 10:00
KAHEKESI ON KÕIGE PAREM: Kõige mugavam on autost filmi vaadata kahekesi. Muidu jääb tõenäoliselt tagumistel kael kangeks, kui seda mitu tundi esiistme suunast sirutada.Foto: Asso Pikk

Mõte autokinost tundub esiotsa õige põnev. Nagu mõnes Ameerika filmis, sest just sealt ettekujutus sellisest nooblist kinoskäigust peamiselt pärinebki. Reaalsus on märksa tavalisem, aga siiski tore.

Kinonälg on viimase paari kuuga ikka väga suureks paisunud. Kõige rängemad kannatajad lubavad meeleheitele viiduna, et võtavad suure ekraani ette naastes lausa magamiskoti kaasa – siis ei pea niipea lahkuma. Eks hiljem ole näha, kas järjekorrad meenutavad kaubanduskeskuste allahindlusi. Kindel on, et üksjagu filmisõpru leiab veel enne tee autokinno.

Kodust väljaAutokino eelis kodus kössitamise ees on see, et esiteks saab ometi kuhugi minna – kammid pea ära ja tõmbad selga kaunid linnariided. Enese sättimine on aga võimalus, mitte kohustus, sest vabaõhu kinosaalis asjatult ringi tuiata ei või. Reeglites on mustvalgel kirjas, et autost võid väljuda ainult terviserikke korral või äärmisel juhul tualeti külastamiseks. Ja ka siis pead kindlasti püüdlikult järgima 2 + 2 reeglit. Kõige suuremat rõõmu pakub siiski fakt, et kinolina on suurem kui kodune «lukuauk», olgu selleks telekas või arvuti. Silm lihtsalt puhkab.

Samal teemal

23.04.2020
GALERII | Hardi Volmer drive-in kontserdi andmisest: teeme rokkmuusikat, mis ei ole mõeldud istuvatele inimestele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee