Suhted

Uuringu järgi seksib 47 protsenti inimestest vähem kui enne koroonakriisi

Eriolukorra mõju: ühed seksivad rohkem, teised hakkavad lahutama! 

Siret Mägi, 21. mai 2020 16:42
Foto: Panthermedia/Scanpix

Pandeemia tõttu koduseks jäänud inimeste paarisuhted on mõnel juhul kriisi jõudnud, aga teistel hoopis uue hingamise saanud. Sama käib ka seksielu kohta: osa paare seksib endisest rohkem, kuid hulk inimesi tunnistab, et karantiin on nende intiimelule laastavalt mõjunud.

Kodune karantiin on mõjutanud 90 protsendi inimeste paarisuhet, ilmneb hiljutisest ajalehe Ilta Sanomat küsitlusest. Kümnest tuhandest küsitletust tõdes iga neljas, et omavahelised suhted on paranenud, seevastu seitse protsenti vastanutest plaanib abielulahutust.

Üle poole vastanutest nentis, et partneriga päevad läbi koos olles, kodukontorit jagades, kodutöid ühiselt tehes jne pole suhe võrreldes kriisieelse ajaga muutunud. Veelgi enam, 27 protsenti küsitluses osalenutest tõdes, et elukaaslasega ollakse lähedasemad kui kunagi varem. Kõige rohkem on kodune karantiin mõjutanud paaride seksielu. 45 protsenti soomlastest on õnnelikud – seksi on nende elus rohkem kui veel kuu aega tagasi. Seevastu 48 protsenti vastanutest kurvastab, sest peale hiliste õhtutundideni teleri ees või arvuti taga möllavate teismeliste ei lase oma partnerile pühenduda ka keset ööd üles ärkavad väikelapsed.

Samal teemal

20.07.2021
KÕIK ON LÄBI? 4 peamist põhjust, miks paljud paarid lähevad lahku 40aastasena
21.10.2020
PROBLEEMID MAGAMISTOAS: ma ei jaksa enam seksida!
26.09.2020
PAARITERAPEUT ANNAB NÕU: kuidas panna suhe seksisoove täitma?
13.09.2020
Lihtsad igapäevased suhtlusvead võivad kooselu tappa – kuidas neid vältida?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee